Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeinspektori i Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix duke folur në Moskë tha se beson se Iraku mundë të shmangë luftën nëse bashkëpunon me inspektorët ndërkombëtarë të armatimit.
“Nëse irakianët ndihmojnë dhe bashkëpunojnë për të krijuar besimin se nuk kanë mbetur më armë për shkatërrim në masë, atëherë mendoj se nuk do të ketë luftë”, tha Blix.
XS
SM
MD
LG