Ndërlidhjet

SARAJEVË


Zyrtarët boshnjakë kanë bërë të ditur se kanë ndaluar eksportin e të gjitha paisjeve dhe materialeve ushtarake, pas njoftimeve për bashkëpunim ushtarak me Irakun.
Sipas ministrit boshnjak të tregtisë, Azra Haxhiahmetovic, kjo ndërprerje është bërë për një kohë të pacaktuar, deri në përfundimin e plotë të hetimeve.
XS
SM
MD
LG