Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët britanikë dhe amerikanë kanë bombarduar një qendër të mbrojtjes irakene, në zonën e ndalim fluturimit, në veri të Irakut.
Zëdhënësi i Pentagonit, kolonel, Dave Lapan, tha se goditja e aeroplanëve të aleancës ishte në vetmbrotje, pasi forcat irakene kishin goditur aeroplanët britanikë dhe amerikanë.
XS
SM
MD
LG