Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mira Markovic gruaja e ish presidnetit jugosllav Sllobodan Millosheviq ka akuzuar Gjykatën Ndërkombëtarë për ish-Jugosllavinë se po përpiqet të vrasë bashkëshortin e saj, me anë të gjyqit të tejlodhshëm.
Gjykata ka kërkuar nga Millosheviq, i akuzuar për krime lufte dhe gjenocid, të pranojë avokatë mbrojtës, cfarë i akuzuari e ka hedhur poshtë.
XS
SM
MD
LG