Ndërlidhjet

STAMBOLL


Kryeministri Abdullah Gul ka përsësritur shpresat e Turqisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe ka theksuar qëndrimin pro-Perëndimor të qeverisë së tij në një fjalim programatik mbi politikën e jashtëme.
XS
SM
MD
LG