Ndërlidhjet

BRUKSEL


Të gjitha vendet e Bashkimit Evropian, përveç Portugalisë, janë dakorduar që të vënë ndalim udhëtimi ndaj presidentit belorus, Alyaksandr Lukashenko dhe shtatë ministrave të tij në shenjë protesti ndaj shkeljeve të të drejtave të njeriut nga Qeveria e Bellorusisë.
XS
SM
MD
LG