Ndërlidhjet

BAGDAD


Shefi i Drejtoratit mbikëqyrës kombëtar irakian, Hussan Mohammed Amin ka deklaruar në Bagdad se deklarata që do t,i dorëzojë Këshillit të Sigurimit ditën e Shtunë do të përshkruajë teknologjitë e tij biologjike, kimike, raketore dhe bërthamore. Por, Amin ka thënë se deklarata nuk do të pranojë se Iraku posedon armë për shkatërrim në masë.
XS
SM
MD
LG