Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kandidati për kryetar të Serbisë Vojisllav Koshtunica tha se nuk do t’i pranojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale.
Ai e akuzoi qeverinë e Serbisë dhe kryeministrin Zoran Xhingjiq si përgjegjës për dështimin e zgjedhjeve.
Komisioni Republikan i Zgjedhjeve njoftoi mbrëmë se në zgjedhjet e përsëritura për kryetar të Serbisë dolën vetëm 45 % të qytetarëve me të drejtë vote.
XS
SM
MD
LG