Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus për energjinë bërthamore, Alexander Rumyantsev ka mbrojtur projektet e Moskës për kompletimin e reaktorit bërthamor në portin Busher të Iranit, i vlefshëm 800 milionë dollarë.
Ai ka thënë se Irani shfrytëzonë energjinë bërthamore për qëllime paqësore dhe nuk ka programe për krijimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG