Ndërlidhjet

Tadiçi merr kërcënime me vdekje


Zyrtarët dhe mediat vendore serbe raportojnë se presidenti Boris Tadiç ka marrë kërcënime me vdekje.

Anëtari i qeverisë serbe Mllagjan Dinkiç, njëherësh anëtar i partisë së presidentit serb tha se kërcënimet janë "serioze", por nuk dha detaje të mëtejshme.

Mediat serbe njoftojnë se Tadiçi ka marrë një letër ku akuzohet për tradhëti dhe se meriton "një plumb ballit".
XS
SM
MD
LG