Ndërlidhjet

Brazil: Grabitësit vjedhin pikturat e Picasso-s


Dy piktura të njohura të Pablo Picasso-s janë vjedhur nga grabitës të armatosur në muzeun në Sao Paolos.

Tre grabitësit kanë mposhtur rojet në muzeun Pinacoteca dhe përveç pikturave të Picasso-s kanë marrë edhe piktura të artistit të njohur brazilian, Lasar Segal.

Autoritetet thanë se vlera e përgjithshme e pikturave të vjedhura arrin në 600.000 dollarë.

XS
SM
MD
LG