Ndërlidhjet

Bosnjë: Përleshje pas ndeshjes Turqi-Kroaci


Mbi 1000 policë ishin në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugët e Mostarit në Bosnjë-Hercegovinë. Policia i druhet përleshjeve të reja mes mbështetësve të Turqisë dhe Kroacisë pas ndeshjes së mbrëmshme në kuadër të EURO 2008.

Spitali i Mostarit konfirmoi se dhjetëra vetë kishin marrë ndihmën mjekësore si pasojë e lëndimeve. Në mesin e të plagosurve ishin dhe katër policë.

Fitorja e Turqisë është festuar edhe në Sarajevë.
XS
SM
MD
LG