Ndërlidhjet

Euro 2008: Sot ndeshen Gjermania - Turqia


Sot luhet orën 20.45, luajnë Gjermania dhe Turqia, në ndeshjen e parë gjysmëfinale e kampionatit evropian të futbollit.

Në Basel të Zvicrës pritet të vijnë më shumë se 100 mijë tifozë të të dy përfaqësueseve, ndërsa rreth gjysmë milioni pritet ta ndjekin ndeshjen në ekranin gjigant në Portën e Brandenburgut në Belin.

Policia gjermane është vënë në gjendje të lartë gatishmërie, sepse në këtë vend jetojnë miliona turq.

Nesër në Vjenë luajnë Spanja dhe Rusia.

XS
SM
MD
LG