Ndërlidhjet

Pakistan: Talebanët vrasin 22 të rrëmbyer


Banorët e një qyteti pakistanez, i cili këtë javë ra në duart e militantëve talebanë, thanë se i kanë gjetur trupat e pajetë të 22 burrave, të cilët i patën rrëmbyer militantët.

Viktimat, të cilët ishin kundër talebanëve dhe ishin anëtarë të një grupi që promovonte paqen, u gjetën në afërsi të qytetit Jandola, të cilin talebanët e pushtuan të hënën.
XS
SM
MD
LG