Ndërlidhjet

Uashington: Takohen Bush dhe Talabani


Presidenti George Bush do takohet sot në Uashington me presidentin e Irakut Jalal Talabani.

Shtëpia e Bardhë tha se bisedimet me gjasë do të fokusohen në paktin afatgjatë të sigurisë që forcat amerikane të mbesin në Irak.

Dy vendet po negociojnë bazat legale për mbetjen e trupave amerikane në Irak, pasi mandati i Kombeve të Bashkuara skadon më 31 dhjetor.
XS
SM
MD
LG