Ndërlidhjet

Sulme të reja në Irak


Zyrtarët irakianë për sigurinë thanë se dy sulmues dhe një polic u vranë në përleshjet, në perëndim të Mosulit.

Në një sulm tjetër, në krahinën Nineveh, u plagos rëndë një polic.

Në krahinën Anbar, ndërkaq u shty për të tretën herë bartja e përgjegjësive për sigurinë tek forcat irakiane.
XS
SM
MD
LG