Ndërlidhjet

Serbi: Nënshkruhet marrëveshja për qeveri


Partia Demokratike e Serbisë nënshkroi sot marrëveshjen për koalicion me Partinë Socialiste, për formimin e qeverisë së re.

Marrëveshja u nënshkrua ndërmjet presidentit Boris Tadiq dhe liderëve të partive të koalicionit.

Faktorët perëndimor kanë mirëpritur krijimin e një qeverie të udhëhequr nga forcat që mbështesin presidentin serb.
XS
SM
MD
LG