Ndërlidhjet

Shpërthime me viktima në Falluxha


Gjashtë persona u vranë dhe të paktën 18 u plagosën në Falluxha, në krahinën Anbar të Irakut, nga dy sulme me bomba.

Policia tha se shpërthimi i parë ndodhi para një banke, në kohën kur njerëzit po tërhiqnin pensionet, ndërsa i dyti kur policia filloi të ndihmojë viktimat e shpërthimit të parë.

Krahina Anbar ka qenë vatër e kryengritësve synnit dhe militantëve të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG