Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten disa militantë


Zyrtarët e Pakistanit thanë se pesë militantë talebanë janë vrarë në pjesën veriperëndimore të vendit, në sulmin e aeroplanëve ushtarakë.

Ofensiva ndaj militantëve në distriktin Hagu, filloi para dy ditësh.

Militantët më parë vranë 15 ushtarë dhe kërcënuan se do të vrasin edhe 50 të tjerë që i mbajnë peng.
XS
SM
MD
LG