Ndërlidhjet

Jerusalem: Obama arriti në Izreal


Kandidati demokrat për president amerikan, Barack Obama, arriti në Izrael për tu takuar me zyrtarët më të lartë të këtij vendi.

Me të arritur, senatori Obama deklaroi se nëse zgjedhet president do t'i forcoj lidhjet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Izraelit.

Pritet që ai do të takohet me presidentin Shimon Peres dhe me kryeministrin Ehud Olmert. Më vonë ai do të qëndroj edhe në Bregun Perëndimor, me ç'rast do të takohet me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas.
XS
SM
MD
LG