Ndërlidhjet

Serbia kthen ambasadorët në vendet e BE-së


Qeveria serbe vendosi në mbledhjen e sotme të rikthejë ambasadorët në të gjitha vendet e Bashkimit Evropian që e kanë njohur shtetin e Kosovës.

"Vlerësoj se vendimi për kthimin e ambasadorëve në vendet e BE-së do të forcojë pozitën tonë diplomatike dhe raportet tona me këto vende", tha ministri i mjedisit, Oliver Duliç.

Serbia tërhoqi ambasadorët nga të gjitha vendet që pranuan shtetin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG