Ndërlidhjet

18 viktima nga moti i keq në Evropë


rreshjeve të dendura në perëndim të Ukrainës. Burimet zyrtare flasin për 21 mijë shtëpi të përmbytura.

Si pasojë e rreshjeve pesë persona kanë vdekur në Rumani dhe mbi 20 mijë banorë kanë mbetur pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG