Ndërlidhjet

Eklipsi, dynden turistët në Siberi


Mbi 10 mijë turistë, shumica të huaj gjenden në qytetin Novosibirsk të Siberisë për të parë eklipsin e plotë të Diellit.

Dyndja e turistëve i ka rritur tej mase çmimet e hoteleve, duke i bëra dhomat më të shtrenjta se tek hotelet me pesë yje.

Eklipsi përveç në Novosibirsk të Rusisë do të shihet dhe në Kanada, Mongoli dhe Kinë.
XS
SM
MD
LG