Ndërlidhjet

Dhunë e shtuar në Afganistan


Trupat afgane dhe ato të NATO-s janë përleshur me militantët në jug të Afganistanit. 17 militantë kanë mbetur të vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur. Forcat afgane pas luftimeve kanë kapur sasi të konsiderueshme municioni, armatimi dhe droge.

Në të tjera zhvillime katër policë afganë kanë humbur jetën nga sulmet e talibanëve.
XS
SM
MD
LG