Ndërlidhjet

Medvedev: Nuk kisha zgjedhje pas Kosovës


Në një shkrim në të përditshmen britanike "Financial Times", presidenti rus Dmitri Medvedev ka thënë se nuk ka pasur zgjedhje tjetër, përpos t'i njohë Abkhazinë dhe Osetinë e Jugut pasi vendet perëndimore e njohën pavarësinë e Kosovës përkundër vërejtjeve të Rusisë.

Medvedev e ka akuzuar presidentin Mikhail Saakashvili për krizën aktuale, duke thënë se forcat ruse hynë në Gjeorgji për t'i "shpëtuar jetët" pasi forcat gjeorgjiane e sulmuan Osetinë e Jugut.
XS
SM
MD
LG