Ndërlidhjet

Samarxhiq: Deklarata e Kosaçovit nuk do të thotë ndryshim i politikës ruse


Nënkryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Sllobodan Samarxhiq, ka vlerësuar sot se deklarata e zyrtarit rus, Konstantin Kosaçov për Kosovën, nuk do të thotë paralajmërim të ndryshimit të politikës së Rusisë për këtë çështje.

Zoti Kosaçov deklaroi se pas pranimit të Osetisë Jugore dhe të Abkhazisë, Rusia do të mund ta bënte këtë edhe lidhur me Kosovën.
XS
SM
MD
LG