Ndërlidhjet

Irak: Grua hedh veten në erë, 20 të vdekur


Policia në Irak tha se një grua vetëvrasëse shkaktoi vdekjen e të paktën 20 njerëzve gjatë një darke në veriperëndim të Bagdadit.

Policia tha se sulmuesja e ka hedhur veten në erë në çastin kur njerëzit ishin mbledhur për darkë pasi kishin agjëruar gjatë ditës.

Po sot, nga dy shpërthime simultane të automjeteve bomba, vdiqën 12 dhe u plagosën 32 veta në lagjen Karrada në pjesën qendrore të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG