Ndërlidhjet

Rusia hoqi postbllokun e parë nga Gjeorgjia


Misioni vëzhgues i BE-së në Gjeorgji tha se forcat ruse kanë larguar sot postbllokun e parë nga Gjeorgjia, afër rajonit të Osetisë Jugore.

Një zëdhënës i misionit ka thënë se vëzhguesit kanë shkuar te postblloku në Ali, në veri-perëndim të Gorit dhe kanë parë se ai është hequr- shenjë kjo e parë për tërheqjen e premtuar të Rusisë nga territori i Gjeorgjisë deri me 10 tetor.
XS
SM
MD
LG