Ndërlidhjet

Përfundojnë trazirat në Tajlandë


Në Tajlandë, protestuesit anti-qeveritarë kanë filluar të braktisin ndalesat e tyre në aeroportin kryesor të Bangkokut.

Zyrtarët thanë se po shpresojnë të fillojnë fluturimet ndërkombëtare sërish të enjten, pas tetë ditë ndalimi që la mijëra turistë të bllokuar.

Protestuesit u zotuan të përfundojnë bllokimin e aeroportit pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të larguar kryeministrin nga posti dhe partinë e tij nga sistemi elektoral.
XS
SM
MD
LG