Ndërlidhjet

Fried: EULEX-i të vendoset në gjithë Kosovën


Aleatët në NATO "konsiderojnë se EULEX-i duhet të vendoset në gjithë Kosovën", u tha sot në Bruksel reporterëve, Daniel Fried, ndihmës sekretar amerikan i shtetit.

I pyetur se a do të ketë vështirësi në vendosjen e EULEX-it, duke pasur parasysh se vendosja e këtij mision është vonuar dhe se ka pasur protesta kundër tij, zoti Fried tha se EULEX-i "duhet të vendoset shumë shpejtë dhe jam i bindur se kështu do të jetë".
XS
SM
MD
LG