Ndërlidhjet

El Baradej: Progres i vogël në raport me Iranin


Kreu i Agjencisë për Energji Bërthamore të Kombeve të Bashkuara, Muhamed El Baradej, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe përpjekjet ndërkombëtare për të kthyer ambiciet nukleare të Iranit kanë dështuar. Në një intervistë për "Los Angeles Timës" El Baradej tha se veprimet ndërkombëtare vitet e kaluara kanë bërë progres të vogël për të adresuar çështjen e programit bërthamorë të Iranit.
XS
SM
MD
LG