Ndërlidhjet

Jeremiç: Vendimi i GJND më 2010


Serbia pret që Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë të shpallë të paligjshme deklaratën e pavarësisë së Kosovës ka thënë ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiq. " Pres që vendimi të merret gjatë vitit 2010 dhe të gjykohet e paligjshme shpallja e njëanshme e pavarësisë së Kosovës" ka thënë Jeremiq për mediat serbe. Ai ka shtuar seanca e parë dëgjimore do të mbahet në prill ndërkaq e dyta është paraparë për në dhjetor të 2009.
XS
SM
MD
LG