Ndërlidhjet

Gazetari që sulmoi Bushin kërkon të falet


Zyra e kryeministrit irakian ka njoftuar se gazetari që gjuajti me këpucë presidentin Bush, i ka kërkuar falje kryeministrit Nuri Al Maliki, që e turpëroi atë para botës.

Zyra e Al Malikit tha se gazetari ka kërkuar të falet.

Al Zaidi u popullarizua në botën arabe pasi sulmoi me të dyja këpucët presidentin Bush, gjatë një konference për shtyp në Bagdad.

Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Bush nuk ndjehet i mërzitur dhe se u mbetet autoriteteve të Irakut të vendosin se çfarë dënimi i takon Al Zaidit.
XS
SM
MD
LG