Ndërlidhjet

Bagdad: Nga sulmet me bomba u vranë 7 vetë


Policia njoftoi se nga sulmet e ndara me bomba sot në Bagdad janë vrarë së paku 7 vetë dhe janë plagosur afro 20 të tjerë.

Sulmi i parë ndodhi në lindje të Bagdadit, ndërsa i dyti ndodhi në Bagdadin qendror. Në të dy rastet policia tha se në shënjestër kishin qenë patrullat policore dhe ato ushtarake.
XS
SM
MD
LG