Ndërlidhjet

Pakistan: Arrestohen 120 terroristë të dyshuar


Pakistani tha se ka arrestuar mbi 120 persona dhe ka mbyllur pesa qendra të dyshuara si kampe terroristësh.

Veprimet e autoriteteve erdhën gjatë procesit të kërkimit të personave të përfshirë në sulmet në Mumbai. Sulmet e nëntorit në Mumbai shkaktuan mbi 170 të vdekur.
XS
SM
MD
LG