Ndërlidhjet

Deflacioni, rreziku më i madh për ekonominë


Deflacioni paraqet rrezikun më të madh për ekonominë botërore e veçanërisht për vendet e eurozonës. Lajmi bëhet i ditur nga Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Tregti dhe Zhvillim me qendër në Gjenevë.

Të njëjtat burime tërheqin vërejtjen se vetëm in

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG