Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 22 militantë


Forcat e koalicioni të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara kanë vrarë 22 militantë përfshinë dy komandant të talebanëve gjatë një serie operacionesh në Afganistan. Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se ofensiva u ndërmorr në jug dhe lindje të Afganistanit. Nuk janë dhënë detaje tjera për këtë aksion.
XS
SM
MD
LG