Ndërlidhjet

Iran: 5 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit


Raportet thonë se një pilot dhe katër kopilotë e kanë humbur jetën nga rrëzimi i një aeroplani trainues në Iranin qendror.

Media shtetërore raportoi se aeroplani është rrëzuar kur po i afrohej një aeroporti afër qytetit Isfahan.

Nuk bëhet e ditur nëse aeroplani ishte civil apo ushtarak, ndërsa shkaqet e rrëzimit po hetohen.
XS
SM
MD
LG