Ndërlidhjet

Qetësohet situata në Bangladesh


Kryeministrja e Bangladeshit, Sheih
Hasina, ka bërë thirrje sot për qetësimin e situatës, ndërkohë që trupat paraushtarake kanë vazhduar të shtijnë më armë zjarri dhe kanë marrë nën kontroll rrugët kryesore të shumë qytrëeteteve në vend.
Bëhet e ditur se kryengritësit në Dakë kanë pranuar kërkesën e qeverisë dhe kanë dorëzuar armët, por në dhjetra qytete tjera edhe më tutje janë shënuar incidente të armatosura, ka njoftuar policia. Më heret zyrtarët kanë thënë se në konfliktet gjatë ditës së djeshmë kanë humbur jetën 50 njerëz.
XS
SM
MD
LG