Ndërlidhjet

Medvedev: Kriza pa pasoja dramatike


Rusia nuk do të vuajë pasoja dramatike si rezultat i krizës globale ekonomike, ka deklaruar presidenti rus Dimitri Medvedev.

Rusia aktualisht po përballet me rënjen më të madhe ekonomike që nga kriza financiare e vitit 1998. Thellimi i krizës ekonomike paraqet një sfidë të vërtetë për pushtetin e presidentit Medvedev dhe kryeministrit Putin.

Komentetet e Medvedevit për mediat spanjolle janë bërë në ditën kur rusët votojnë në zgjedhjet vendore dhe rajonale.
XS
SM
MD
LG