Ndërlidhjet

Izraeli bombardon tunele në Rafa


Ushtria izraelite ka kryer mbrëmë katër sulme ajrore në tunelet që mendohet se shërbejnë për kontrabandim midis Rripit të Gazës dhe Egjiptit, duke u përgjigjur njëherit ndaj sulemve raketore palestineze në jug të
Izraelit, ka deklaruar një zëdhënës i armatës izraelite.
Sipas tij, sulmet janë kryer në afërsi të qytetit të Rafës, në jug të Rripit të Gazës, si përgjigje ndaj sulmeve palestineze në territorin Izraelit.
Palestinezët i kanë konfirmuar sulmet ajrore, që sipas tyre, nuk kanë shkaktuar viktima.
XS
SM
MD
LG