Ndërlidhjet

Gjermani: Së paku 11 të vrarë


Një 17 vjeçar i veshur në të zeza ka hapur zjarr në ish shkollën e tij ka vrarë së paku 11 persona dhe ka plagosur shumë të tjerë përpara se të largohet nga vendngjarja.

Në mesin e viktimave, sipas burimeve policore, janë 10 nxënës dhe një i rritur.

Agjencia franceze e lajmeve duke iu referuar mediave gjermane raporton se autori i masakrës është gjetur i vetvrarë në parkingun e një qendre tregtare.
XS
SM
MD
LG