Ndërlidhjet

Londër: Takohen ministrat e G20


Ministrat e financave dhe krerët e bankave qendrore të 20 vendeve më të zhvilluiara do të diskutojnë mbi mënyrat për të ndalur krizën ekonomike globale.
Takimi i sotëm në afërsi të Londrës i paraprinë samitit të shefave të shteteve dhe të qeverive të Grupit 20, që muajin e ardhshëm do të mbahet në Londër.
XS
SM
MD
LG