Ndërlidhjet

BE përgatitet për samitin e G20


Krerët e vendeve, anëtare të Bashkimit Evropain, do të takohen të enjten dhe të premten në Bruksel, ku do të dominojë tema e krizës financiare ekonomike. Anëtarët e Bashkimit Evropian do të përpiqen të gjejnë një përgjigje të përbashëkt për krizën financiare me të cilën do të paraqiteshin në Samitin e Grupit 20, i cili mbahet me 2 prill në Londër. Liderët evropianë do të angazhohen në takimin e Brukselit për dyfishimin e mjeteve të Fondit Monetar Ndërkombëtar, i cili do të duhej të ndihmonte në luftën kundër recesionit.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG