Ndërlidhjet

Obama apelon iranianët


Presidenti amerikan, Barak Obama, në një fjalim me rastin e Vitit të Ri iranian, ka bërë apel për dhënien fund të armiqësive 30 vjeçare dhe mosbesimit mes Uashingtonit dhe Teheranit. Presidenti Obama ka shfaqur shpresën për një të ardhme, ku ndarjet e vjetra do të kapërceheshin dhe do të krijoheshin gjasat më të mëdha për partneritet dhe tregëti.
XS
SM
MD
LG