Ndërlidhjet

Teherani përshëndet porosinë e Obamës


Zyrtarët iranianë e kanë përshëndetur sot ofertën e presidentit amerikan, Barak Obama, për pajtim me Theranin zyrtar, por kanë apeluar tek ai që të bëjë hapa konkret dhe t'i përmirësojë gabimet e SHBA-ve nga e kaluara. Këshilltari i presidentit iranian, Ali Akbar Xhavanfekër, ka thënë se qeveria iraniane nuk do t'ia kthej shpinën presidentit Obama, përderisa ai shprehë gatishmërinë të ndërmarrë hapa konkretë.
XS
SM
MD
LG