Ndërlidhjet

Irak: 25 të vrarë, 30 të plagosur


Raportet thonë se një sulmues vetëvrasës në provincën perëndimore irakiane Diyala sot ka vrarë 25 njerëz dhe ka plagosur të paktën 30 të tjerë.

Shpërthimi ka ndodhur në qytetin Jalawla, 115 km në veriperëndim të Bagdadit.

Raportohet se sulmuesi e ka hedhur veten në erë në një funeral kurd, në provincën etnikisht të përzier.
XS
SM
MD
LG