Ndërlidhjet

Kapiteni i anijes Maersk Alabama i pa lënduar


Kompania e anijeve Maersk ka bërë të ditur se kapiteni, i cili po mbahet peng nga piratët afrikanë ka vënë kontaktin me marinën amerikane dhe me ekipazhin e anijes së tij dhe se deri tash është i palënduar.
Kompania Maersk ka thënë se kapiteni Riçard
Filips poesedon një radio marrës dhe gjëra ushqimore.
Filips po mbahet në një anije shpëtimi nga piratët, të cilët më parë kishin rrëmbyer anijen e tij Maersk Alabama.
XS
SM
MD
LG