Ndërlidhjet

Protestat anulojnë samitin e ASEAN-it


Samiti aziatik, i cili duhej të mbahej në Pataja të Tajlandës është anuluar për shkak të protestave antiqeveritare, pasi disa protestues kishin hyrë sot në hotelin ku do të mbahej takimi.
Të gjitha takimet janë anuluar, ka delaruar nëpërmjet televizionit, zëdhënsi i qeverisë, Panitan Vatanajagorn, duke shtuar se ky vendim është marrë për shkak të sigurisë personale të zyrtarëve të 16 vendeve aziatike, të cilët ishin paraqitur për pjesëmarrje në samit. Kryeministiri, Apisita Veçaçiva, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në Patajë dhe në provincën fqinje Shonburi.
XS
SM
MD
LG