Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në Gjeorgji


Ithtarët e opozitës në Gjeorgji edhe sot i vazhduan protestat, me kërkesë për dorëheqjen e presidentit, Mikhail Saakashvili.

Rreth 2 mijë protestues u tubuan sot para parlamentit, kurse një grup më i vogël para zyrave të Saakashvilit dhe selisë së televizionit shtetëror.

Numri i demonstruesve është pakësuar që nga java e kaluar, kur filluan protestat, dhe në rrugë dolën rreth 60 mijë protestues.

Kundërshtarët e akuzojnë Saakashvilin për keqmenaxhim të luftës me Rusinë dhe zbatim të metodave autoritare.
XS
SM
MD
LG